Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym leczyć taką infekcję dróg moczowych?

Witam od ponad dwóch miesięcy mam problemy układem moczowym. Objawy: ból jąder, parcie na pęcherz, problemy z oddawaniem moczu, brak wzwodu, bol prącia, dwukrotnie niekontrolowany wytrysk podczas oddawania moczu, pieczenie i w i szczypanie. Byłem u lekarza urologia i dostałem xyvelam 500 na dwa tygodnie z podejrzeniem zapalenia dróg moczowych. W między czasie zrobiłem posiew moczu w którym nie wykryto żadnych bakteri ,mocz byl tylko jałowy. Po dwóch tygodniach nie było żadnej poprawy więc poszedłem kolejny raz do lekarza. Dostałem znów xyvelam 500 po 10 dniowej przerwie na dwa tygodnie, z podejrzeniem zapalenia gruczołu krokowego. Po 4 tygodniach poprawiły się problemy ze wzwodem i przy oddawaniu moczu ale nadal pozostało przede wszystkim mocne pieczenie i szczypanie i lekki może nie ból, dyskomfort w okolicy jąder i prącia. Poszedłem znów do lekarza z dwu dniowa przerwa w braniu xyvelam 500 i dostałem znów ten antybiotyk na 3 tygodnie i jestem w trakcie brania go . Zastanawiam się czy nie jest to zapalenie cewki moczowej i powinnienem brać inny antybiotyk np: doksycykline bo ten co biorę nie zadziała.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 3 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, z tego co Pan pisze, to pomimo leczenia nie ma poprawy. Można wnioskować, że antybiotyk nie jest skuteczny. Zakażenie utrzymujące się przez dwa miesiące to długo. Wskazana byłaby diagnostyka mikrobiologiczna. Posiew moczu, nasienia, wydzieliny z gruczołu krokowego, wymaz z cewki, przede wszystkim na bakterie atypowe, etc. pozdrawiam, KG. www.prepmed.pl

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy