Czy jest u mnie duże ryzyko ciąży po takim stosunku?

Witam Kochaliśmy się z partnerem na dzień przed owulacją. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, ale wytrysk odbył się jeszcze wewnątrz pochwy. Prezerwatywa była cała, nie zsunęła się, ale boję się, że ryzyko zajscia w ciążę jest duże.
KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

tego typu metoda antykoncepcji nie daje 100 % skuteczności. Prezerwatywy używane według zaleceń producenta mają skuteczność w zapobieganiu ciąży na poziomie 98%.

Czyli "ryzyko ciąży " jest niewielkie.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska