Czy jeżeli USG tarczycy wyszło prawidłowo to jestem zdrowa?

Spotkałam już się parę razy z sugestią lekarzy, że może mam problemy z tarczycą, ale żaden mnie nie wysłał na badanie, więc zrobiłam USG i wszytko na swoim miejscu, ale nie miałam tych badań TSH. Czy na podstawie samego USG można stwierdzić, że wszystko ok?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Badanie ultrasonograficzne tarczycy jak najbardziej ma duże znaczenie w diagnostyce tego narządu. Jednakże by ocenić funkcję tarczycy po pierwsze powinna Pani mieć oznaczone TSH oraz hormony takie jak FT3 i FT4. Wyniki tych badań laboratoryjnych w większości wskazują przyczynę objawów, czyli nadczynność lub niedoczynność. Badanie USG nie ma takiej możliwości - może ono jedynie ocenić wymiary, budowę czy obecność struktur patologicznych w tarczycy.