Czy kaszel jest normalny przy gruźlicy?

dzien dobry mam takie pytanie mieszkam w angli wykryto u mnie gruzlice od 3 miesiecy biore leki na potrzatku brania lekow jakby bylo lepiej a teraz znowu zatrzynam pokaszliwac i takie goraco po prawej stronie czybto jest normalne przy tej chorobie a leki ktore biore to RIFINAH 300/150 mg 2 tabletki dziennie

Kaszel jest jednym z najczęstszych ( jeśli nie najczęstszym nawet ) z objawów gruźlicy i może się utrzymywać nawet wiele miesięcy po zakończeniu leczenia.