Czy kaszel może być spowodowany dużymi zmianami temperatury?

Witam,miesiąc temu chorowałam na zapalenie tchawicy-krtani.Byłam leczona antybiotykiem (ze względu na zły wygląd migdała) oraz sterydem do nosa ponieważ przez długi czas miałam obrzęk.Aktualnie wszystko jest dobrze, lecz pozostał bardzo męczący suchy kaszel,z którym nie mogę sobie dać rady.Lekarka przepisała mi syropy oraz tabletki na kaszel, lecz przyniosły tylko chwilowy efekt.Czy kaszel może być spowodowany dużymi zmianami temperatury? Nawilżam gardło.

Lek. Katarzyna Szymczak

Po infekcji kaszel może się utrzymywać przez kilka tygodni, zmiany temperatury także drażnią recepty kszlowe w oskrzelach, proszę nawilżać gardło, można stosować inhalacje z soli fizjologicznej.
Pozdrawiam