Czy kaszel wilgotny jest pozostałością po infekcji?

Od dwóch tygodni walczę ze infekcji gardła. Brałam antybiotyk (klacid) i syropy (elofen, z mchu islandzkiego). wszystkie objawy infekcji przeszły, ale wciąż kaszlę, a dwa dni temu miałam kryzys przypominający początki grypy (bóle mięśni,dreszcze). Przez cały czas mam obniżoną temperaturę, od 35.1, do max. 36.4. Czuje się ok, tylko lekko osłabiona, wciąż jednak kaszlę - najgorzej jest w nocy i nad ranem. kaszel jest wilgotny. czy to pozostałość infekcji? czy powinnam brać jakieś leki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być związane z przebytą infekcją. Proszę zastosować jeden z syropów przeciwkaszlowych.