Kaszel po infekcji i śluz w gardle

witam, mam 41 lat 3tygodnie temu przechodziłem infekcje, pozostał kaszel - bardzo męczący ,czasami z tyłu nosogardziely spływa śluz - proszę o pomoc , pozdrawiam Piotr

Witam,
niestety po infekcji górnych dróg oddechowych kaszel może się utrzymywać nawet do kilku tygodni.
Jeżeli kaszel jest suchy - polecałabym dostępne bez recepty tabletki przeciwkaszlowe z kodeiną, jeżeli zaś z odrywającą się wydzieliną - syropy rozrzedzające wydzielinę i ułatwiające odkrztuszanie.

pozdrawiam