Katar, kaszel, osłabienie, bez gorączki

Dokładnie miesiąc temu dopadła mnie choroba. Objawy typowe dla przeziębienia: katar, kaszel, osłabienie, bez gorączki. Leczyłam się na własną rękę (theraflu, syrop na kaszel, tabletki na gardło, domowe sposoby). Objawy bardzo powoli ustępowały ale kaszel pozostał. Suchy, męczący kaszel, nasilajcy się wieczorem. Tydzień temu byłam u lekarza, który przepisał mi Eurespal, ale niestety nie widze poprawy. Co to może być?

Wygląda to na kaszel poinfekcyjny. Może on utrzymywać się przez kilka tygodni po infekcji. Dzieje się tak, ponieważ wirus niszczy wyściółkę dróg oddechowych wystawiając je na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Jeśli kaszel męczy i przeszkadza, zwłaszcza wieczorami i nocą, może Pani zastosować lek przeciwkaszlowy (spośród dostępnych bez recepty w aptekach). Jeśli niepokoi to Panią, proszę udać się do lekarza rodzinnego, jeśli jednak nie towarzyszą temu inne objawy to na razie warto jeszcze poczekać.