Badanie moczu na bilirubinę

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

kaszel bardzo często pojawia się w przebiegu chorób układu oddechowego i może być pozostałością po niedoleczonej infekcji. W związku z tym zalecamy wizytę u lekarza rodzinnego, który wskaże Panu odpowiednie badania i zaproponuje leczenie. Oprócz badań laboratoryjnych lekarz może zlecić również prześwietlenie klatki piersiowej.

W przebiegu infekcji zazwyczaj mamy do czynienia z kaszlem suchym lub mokrym. Kaszel suchy często pojawia się pod wpływem wirusów. Kaszel mokry z kolei jest związany z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych i często towarzyszy przewlekłym stanom zapalnym. Leczenie kaszlu będzie zależało w dużej mierze od rodzaju choroby. W przypadku podłoża bakteryjnego zazwyczaj sięga się po antybiotykoterapię. W przypadku mokrego kaszlu pomocne mogą okazać się środki, które ułatwią odkrztuszanie wydzieliny.

Do czasu wizyty u specjalisty może Pan sięgnąć po ziołowe syropy na kaszel dostępne w aptekach bez recepty.

Więcej szczegółowych informacji na temat kaszlu oraz jego możliwych przyczyn przeczyta Pan w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów portalu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-po-chorobie-moze-utrzymywac-sie-kaszel

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-nasilajacy-sie-kaszel

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skuteczne-metody-na-kaszel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty