Czy katar i bóle gardła są przeciwwskazaniem do wykonania znieczulenia?

witam za dwa dni mam gastroskopie z kolonoskopią znieczulenie to "płytka narkoza". Mam lekki katar i trochę boli mnie gardło. Mam nadzieję że nie jest to przeciwwskazanie do znieczulenia/uśpienia? (nie biorę oczywiście żadnych leków wiem że nie wolno, płuczę gardło szałwią i azulanem a nos płuczę płukanką sinus rinse, moze uda mi się w 2 dni to zaleczyc) proszę o szybką odpowiedz

Witam!
Niestety muszę panią zmartwić, świeża infekcja jest przeciwwskazaniem do znieczulenia. Trzeba poczekać jeszcze tydzień po tym jak pani wyzdrowieje. Chodzi o możliwość uogólnienia infekcji, a także reaktywności dróg oddechowych.
Pozdrawiam.