Czy stosowanie Nebilet jest przeciwwskazaniem do zastosowania znieczulenia?

Mam mieć kolonoskopię ze znieczuleniem ogólnym. Poinformowano mnie że muszę przerwać przyjmowanie leku Acard natomiast biorę też Nebilet 2,5 mg na dobę. Wiem że przyjmowania tego leku nie mogę przerwać sama czy nie ma w tej sytuacji przeciwwskazania do stosowania znieczulenia ?

Acard jest lekiem przeciwkrzepliwym i z tego powody polecają lek odstawić. Czy wolno tak zrobić to zależy od pani chorób. Po zawale serca nie powinno odstawiać się Acardu. Jeśli jest to zwykłe nadciśnienie to można Acard odstawić. Dokładne informacje u lekarza leczącego. Nie ma potrzeby odstawiania Nebiletu. O wszystkich przyjmowanych lekach trzeba poinformować anestezjologa przed zabiegiem znieczulenia przed kolonoskopią.