Czy katar to skutek wilgoci?

Witam. Mam 20 lat . Moj problem polega na zatokach, katar , duszności problem ze snem... Mam alergię na grzyby,pleśnie wilgoć , na stał dentystyczna na tusz do tatuaży laktoza mleko ... Posiadam tatuaże choć były one zrobione po stwierdzeniu alergii. Czy to może być skutkiem nasilających się powyżej wymienionych objawów czy może jednak to wilgoć . Miała odgrzybianke ścian niestety po jakimś okresie czasu on wrócił przebywam w pomieszczeniu z wilgocią głównie spie. Rano budzę się z zalanym nosem

Witam!
Z Pani wypowiedzi można wywnioskować, że głównym problemem mogą być sprawy emocjonalne. Wskazana konsultacja psychiatryczna bądź psychologiczna. Jeżeli podstawowe badania laboratoryjne są w granicach normy konieczne wydaje się być wdrożenie leczenia p/nerwicowego.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.