Czy Klabax wywołuje u mnie te objawy?

Dzień dobry. Po wizycie u lekarza rodzinnego mam brać Klabax 500 mg. Białe nacieki na migdałkach, specyficzny ból podniebienia miękkiego i trudności w przełykaniu. Po przyjęciu pierwszej tabletki czuje zimno w lewej ręce. Jest ona blada. Samopoczucie też mam nie najlepsze. Po drugiej tabletce jest to samo tyle że dodatkowo czuje dziwny ucisk w okolicy serca i gorzki smak w ustach. Proszę o informacje czy przy takich objawach powinno się zrezygnować z antybiotyku.

Zaburzenia odczuwania smaku i niespecyficzne objawy neurologiczne mogą być działaniami niepożądanymi stosowania klarytromycyny. Lek ten nie jest antybiotykiem 1 rzutu w leczeniu anginy, możliwa jest więc zmiana na inny preparat. Z uwagi na bladość i ochłodzenie kończyny sugeruję pogłębienie diagnostyki (te objawy najpewniej nie są wywołane przyjmowaniem leku), proszę skontaktować się z chirurgiem naczyniowym, oznaczyć morfologię i d-dimery.