Czy kłucie w klatce piersiowej oznacza nerwicę?

Witam. Od jakiegoś czasu kłuje mnie w klatce piersiowej w różnych miejscach oraz różnym czasie w różnych okolicznościach. Od 3-5 dni co jakiś czas czuje ostre nagłe kłucie po lewej stronie szyi mniej więcej na wysokości barku (może trochę za nim). Kłucie jest bardzo nagłe i bolesne trwa około 1-2 sekund i znika ból ten promieniuje do twarzy oraz dłoni. Lekarz rodzinny stwierdził, że to nerwica i mam skierowanie do psychiatry. Duszności trwają 2-3 miesiące. Jak państwo uważają to nerwica?

Witam, radziłbym poprosić o skierowanie do psychoterapeuty, jak że ten będzie leczył
przyczyny a nie objawy tak jak to robi psychiatra.
Jeżeli lekarz uważa, że to nerwica to pewnie tak jest, w takim wypadku na ogół diagnoza nerwicy jest przypuszczalna i podejmowana jest przez lekarza poprzez wykluczenie innych możliwości.
Pozdrawiam