Czy kolejna ciąża po rozejściu się blizny po cesarskim cięciu jest groźna dla życia?

Miałam 3 Ciecia cesarskie . Ostatnie zakonczyło sie rozchodzeniem blizn macicy, lekarz stwierdził ze nie moge miec wiecej dzieci poniewaz nastepna ciaza moze zagrazac mojemu zyciu. Czy to prawda? Dodam, ze dostałam lekkiego plamienia była to krew , pózniej wydzielina brazowa zazyłam w pierwszym dniu tabletke NOVYNETTE, plamienie ustało. Czy to był okres ? po porodzie jestem 7 tyg. Tabletki odłozyłam, bo nie wiem czy dalej je zazywac? odbyłam stosunek przerywany czy moge byc w ciazy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa , konieczna ocena blizny pooperacyjnej w usg