Kiedy po cesarskim cięciu można zajść w kolejną ciążę?

Kiedy po cesarskim cieciu mozna zajsc w kolejna ciaze?? Czy po misiacu od porodu mozna wspolzyc?? Czy jesli bez zabezpieczenia istnieje ryzyko zajscia w ciaze?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najbezpieczniej zajść w ciążę minimum 2lata po cięciu cesarskim, kiedy blizna na macicy jest już całkowicie wygojona. Nigdy nie wiadomo w jakim czasie od porodu powrócą cykle owulacyjne, dlatego też istnieje ryzyko zapłodnienia w każdym przypadku stosunku płciowego bez zastosowania antykoncepcji.