Czy konieczna jest abrazja macicy?

Witam mam obfite miesiączki endometrium 14.8 mm dzień przed miesiączka. Obecnie stan zapalny zapalenie bakteryjne.przekrwiony trzon macicy nie zdążyłam przeleczyc zapalenia wzielam 2 globulki i dostalam okres.buote antybiotyk na 5 dni.lekarz chce z marszu po tej miesiaczce zrobić histeroskopie operacyjna z lyzeczkowaniem macicy.Podejrzewa polip ktory niby moze przesłaniac endometrium dlatego go nie widać w usg.Nie mam aktualnej cytologia ani posiewu skoro mam stan zapalny.innych badan mi nie zlecono.mam sie z marszu stawić w szpitalu na zabieg po skończonej miesiaczce. Czy naprawde bez badań tak mozna ?czy konieczna jest abrazja skoro nie widac miesniakow i polipow w usg.czy mozna robic histeroskopie majac stan zapalny w trakcie leczenia? Czy lepiej odłożyć badanie na kolejny cykl i przeleczyc się?

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa prowadzącego. Pani stan macicy musi wymagać pilnej interwencji zabiegowej.