Czy konieczna jest operacja dłoni która drętwieje?

Już zadałem pytanie na temat moich objawów zdrętwiałej prawej dłoni, a szczególnie ostatnich dwóch palców. Czy konieczna jest tylko operacja? Nigdy zdrętwiałej dłoni nie miałem, tylko czasami występowało ale w przeciągu 20 min przechodziło. Proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Postępowanie w zespole rowka nerwu łokciowego zależy od wyniku badania elektromiograficznego (wykazanie uszkodzenia nerwu łokciowego). Leczenie operacyjne wykonuje się np. w Klinikach Chirurgii Plastycznej. Kwalifikację do zabiegu przeprowadza wówczas chirurg plastyk. Operacja nie zawsze jest konieczna. Inną metodą postępowania jest rehabilitacja.