Dlaczego drętwieją mi palce w prawej dłoni?

  Witam. Dużo czytałem w internecie o drętwieniu dłoni, ale nie dowiedziałem się co to może być, mogę się jedynie domyślać. W piątek (5 listopada) na wykładach zdrętwiała mi prawa dłoń, myślałem, że przejdzie mi, ale niestety nie przeszło i do dziś czuje zdrętwienie dwóch ostatnich palców. Najbardziej jest odczuwalny ostatni palec. Podczas wykładów miałem nieruchomą rękę, w nic nie uderzyłem, nie mam żadnych bóli po zginaniu palca, ręki. Jeżeli chodzi o kręgosłup to mam lekkie skrzywienie, poniżej szyi. Jak źle się wyśpię to trochę boli mnie szyja. Z rana ćwiczę brzuszki i skłony w taki sposób, aby nie obciążyć kręgosłupa. Podczas ćwiczeń nie mam bóli kręgosłupa. Chodzi mi o prawą dłoń, co może być nie tak? Różne rzeczy wyczytałem co to może być: początek cukrzycy, problemy z sercem itd. Jeżeli chodzi o szum w uszach to mam tylko w prawym uchu od słuchania muzyki. Przeprowadzałem w tym celu dwa razy badania. Raz wyszło, że mam mały ubytek słuchu, a za drugim razem, że nie mam ubytku. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam.

Objawy drętwienia czwartego i piątego palca mogą wskazywać na tzw. zespół rowka nerwu łokciowego. Sprzyja temu długotrwała pozycja podparta czy nieprawidłowe ułożenie kończyny.

Wskazana byłaby konsultacja u neurologa (badanie przedmiotowe neurologiczne oraz badania dodatkowe, w tym badanie elektromiograficzne). Postępowanie obejmuje leczenie operacyjne, zabiegi fizykoterapeutyczne, ewentualnie leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty