Czy konieczne jest leczenie operacyjne?

Od wielu lat zmagam się z bólem kręgosłupa w wyniku badania TK stwierdzono obniżenie wysokości krążka międzykręgowego C5-C6, pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości.W kanale kręgowym,do tyłu od trzonu kręgu C6w kierunku domofonowym zagęszczanie o wymiarach SI9mm,w wymiarze AP3mm, szerokość 4,5mm z obecnością zwapnień, obraz w pierwszej kolejności sugeruje domofonowa ekstruzje krążka m/kC5/C6 modeluje rdzeń kręgowy.Na wysokości przestrzeni międzykręgowych L4-L5-S1 wypukliny krążków międzykręgowych o charakterze bulging disc modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego zaznaczone na wysokości L4-L5Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w obrazowych stawach międzykręgowych oraz sponsylotyczne w obrazowych trzonach kręgów.Prosze o odpowiedź czy to jest do wyleczenia czy konieczne jest leczenie operacyjne
KOBIETA, 41 LAT 4 miesiące temu

Sam wynik badania opisuje zmiany w kręgosłupie natomiast decyzja. o leczeniu operacyjnym powinna zostać oparta o badanie Pani stanu neurologicznego i stwierdzenie czy objawy korelują z wynikami badań czy nie?