Czy konieczne jest stosowanie zastrzyków z immunoglobuliną w ciąży?

8 tygodniu ciąży dostałam drugi raz małe plamienie i wtedy dowiedziałam się że muszę mieć podany zastrzyk z immunoglobulina.Podczas pierwszego plamienia nie otrzymałam zastrzyku tylko dostałam lek DuphastonJa mam grupę krwi Brh- a mąż Brh+. Podczas usg okazało się że ciąża jest obumarła wyniku czego poroniłam.Czy zawsze podczas plamienia muszę otrzymywać zastrzyk?Czy poronienie mogło być wynikiem nie otrzymania zastrzyku podczas pierwszego plamienia? Jak mogę się przygotować do drugiej ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do ginekologa i kierowac się jego zaleceniami . Nie sadze aby samo plamienie było wskazaniem do podania. Poronienie jak najbardziej