Czy należy profilaktycznie zastosować zastrzyk z immunoglobiną w 28. tygodniu ciąży?

Lekarz zalecil przyjęcie profilaktykę w postaci zastrzyku immunoglobuliny w 28tc. Moja grupa krwi Brh-, męża Arh-. Czy dobrze rozumiem, że zalecenie lekarza wynika tylko z zasady ograniczonego zaufania co do krwi ojca dziecka i przyjęcie preparatu nie jest konieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego sadze ze na podstawie całokształtu obrazu klinicznego zalecił takie a nie inne postepowanie, jeżeli ma Pani wątpliwości proponuje zgłosić się do lekarza ginekologa innego celem konsultacji