Czy konieczne jest usunięcie korzenia po mleczaku?

Czy pozostawiony korzeń po dolnym mleczaku piątce może po latach się odezwać i powodować ból? Mam 30 lat. Usunięto mi 4 i 5 dolną prawą. Na rtg widać jeszcze pozostawiony korzeń po mleczaku, na sto procent po mleczaku. Byl widoczny tez przed usuwaniami. No coś boli w środku dziąsła i koniec. Czy to przez to?

Pozostawiony korzeń może stanowić np. ognisko zakażenia. Dlatego jeśli jest to możliwe i nie ma przeciwwskazań lepiej jest usuwać takie korzenie. Niemniej wskazana jest wizyta u chirurga stomatologicznego, który będzie w stanie ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl