Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy konieczne jest usunięcie płytki stabilizacyjnej w stopie?

Witam! Mam pytanie czy konieczne jest usunięcie płytki stabilizacyjnej w stopie. Po wieloodłamowym złamaniu V kości śródstopia miałam operację a mianowicie stabilizację płytką i wkrętami VariAxHand oraz 2 pętlą drutu plastycznego.Czy pozostawienie tej płytki uniemożliwia korzystanie z fizjoterapii ( np.laser,magnetronic ,jonofereza) na inne części ciała np kolana,kręgosłup itp. Czy można korzystać z krioterapii czy kriokomory. Serdecznie dziękuję za odpowiedź . Z poważaniem Anna
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Znaczna część czynników fizykalnych np. elektroterapia, ultradźwięki itd nie powinna być wykonywana gdy w danej okolicy ciała występują elementy metalowe. Poza tym po jakimś czasie może utworzyć się odczyn patologiczny na styku kości i metalu. Lekarz prowadzący prawdopodobnie ustali termin usunięcia płytki. Po usunięciu należy uważać przy obciążaniu nogi, ponieważ jest ryzyko ponownego złamania.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy