Czy konieczne jest założenie kolejnego gipsu na nogę?

Tydzień temu wyskoczyla mi rzepka po czym sama wskoczyła. Nic się nie zerwało bo nie powstał Żaden krwiak a kolano wyglądało normalnie (minimalne opuchnięcie) Na prześwietleniu wszystko było ok. Wiec uznali ze nadciągnęły się więzadła. Wsadzili mi nogę w gips na tydzień, po tygodniu pani poinformowała mnie ze gips muszę mieć przez kolejne dwa tygodnie.. wszyscy mówią mi ze to głupota ale wole spytać kogos doświadczonego

Jeśli to pierwsze zwichnięcie, to gips może mieć pewien sens. Tyle, że powinien być stosowany przez około 6 tygodni. Zwykle nie zakłada się gipsu lecz rehabilituje kolano. Jeśli to kolejne zwichnięcie to gips nie powinnien być stosowany.