Czy konieczny jest zabieg skleroterapii u 38-latki?

Witam. Mam 38 lat, od dziecka lewa noga obciążona jest żylakami w okolicach kolana, od kilku lat dodatkowo w okolicach uda oraz kostki. W związku z coraz częstszych bólami żylaków (?) uda wykonałam Usg Dopplera. Wynik to zastawka ostialna wydolna.Pień żyły poszerzony niewydolny, drożny, bez zakrzepicy. Dopływy udowo-goleniowe poszerzone żylakowato, niewydolne, drożne, bez zakrzepicy. Perforatory wydolne. Żyły głębokie, podkolanowe, odstrzałkowe drożne. Zasugerowano mi od razu zabieg skleroterapi lub operacyjny. Czy jest on niezbędny/zalecany jeżeli nie ma zakrzepicy?

Owszem, niewydolne żyły układu powierzchownego kończyn dolnych należy zamknąć/uusnąć, ponieważ nieleczona przewlekła niewydolność żylna może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, w tym trudno gojących się owrzodzeń. jest to także czynnik rozwoju zakrzepicy. Ponadto, jeśli Pani nic nie zrobi z chorobą, stan żył będzie się sukcesywnie pogarszał.