Czy kontakt ciężarnej z rtęcią jest niebezpieczny?

W 20 tygodniu ciąży zbiłam termometr rtęciowy. Byłam sama w domu więc na tyle ile mogłam posprzątałam srebrne kulki, zbierałam je wilgotną szmatką. Później przebywałam w tym pomieszczeniu, które było wietrzone. Kilka godzin później mąż znalazł jeszcze kilka kulek. Z termometra nie wyleciało dużo rtęci, zbił się tylko częściowo. Noc i kolejny dzień spędziłam w innym pokoju. Czy mogłam zaszkodzić dziecku? Nie daje mi to spokoju.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aczkolwiek warto jest udac Się do ginekologa i poinformować o tym fakcie