Stłuczenie termometru rtęciowego przez kobietę w ciąży

Dzień dobry, Ostatnio stłukłam termometr rtęciowy i niestety rtęć z podłogi usunęłam za pomocą odkurzacza (choć po fakcie dowiedziałam się, że to nie najlepsza decyzja) dodam, że jestem w 20 tygodniu ciąży, noc spędziłam w innym pomieszczeniu, natomiast od tygodnia mieszkanie jest wietrzone a ja przebywam w innym miejscu. Proszę o informację czy w jakiś sposób mogła ta sytuacja zaszkodzić mojemu maleństwu i co powinnam w takiej sytuacji zrobić. Pozdrawia serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

a czy na pewno to była rtęć? od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiejh tego typu termometry są zakazane.