Czy kriolipoliza może zaszkodzić ciąży?

Dzień dobry, Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży 4-6 tydzień. Tydzień temu wykonałam zabieg kriolipolizy. Czy coś może się stać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonania kriolipolizy. Nie wolno wykonywać tego zabiegu zwłaszcza we wczesnej ciąży, gdyż brakuje badań, które dałyby pewność co do bezpieczeństwa. W związku z powyższym nikt nie jest w stanie zagwarantować, że podany zabieg nie wpłynął na rozwój dziecka.

Proszę być jednak dobrej myśli. Wiele kobiet, które nie są świadome swojego odmiennego stanu, na początku ciąży nieświadomie popełnia błędy, a mimo to dzieci rodzą się zdrowe. Najprawdopodobniej i tak będzie w Pani przypadku.

Podobne pytanie pojawiło się w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-podczas-potencjalnej-ciazy-wykonac-zabieg-kriolipolizy.

Natomiast więcej na temat zabiegu przeczytać można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/nieinwazyjne-usuwanie-tluszczu-kriolipoliza-bedzie-hitem-2018-roku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.