Czy krwawienie po połączeniu blistrów tabletek jest niepokojące?

Witam! Od pół roku stosuję tabletki koncepcyjne Vines i ostatnio postanowiłam połączyć blistry. Mniej więcej w drugim tygodniu 2 blistra zaczęło się krwawienie a teraz zaobserwowałam także ciemne skrzepy. Czy jest to coś poważnego? Czy istnieje podejrzenie ciąży?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Krwawienie w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, jeżeli nie wykonało się przerwy jest jednym z objawów ubocznych. Warto jednak udać się na kontrolę do lekarza ginekologa w celu ustalenia przyczyny.