Czy krwawienie po tabletce po stosunku musi wystąpić?

W sobotę doszło do pieszczot. Mój chłopak wkładał mi początek penisa do pochwy, ale nie nastąpiło przerwanie błony dziewiczej, bo byłam u ginekologa i ginekolog mi powiedział, że nie jest przerwana . Dał mi receptę E***72h po i przyjęłam ją 46h po sobotnim popołudniu. Nie wystąpiło krwawienie (mój chłopak nie doszedł). Mam takie pytanie - czy mogę być w ciąży, jeżeli nie miałam krwawienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Krwawienie nie zawsze występuje. Proponuję jednak dla pewności wykonać test ciążowy (minimum po 10 dniach od stosunku).
2. Błona dziewicza nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą, więc to czy doszło do jej przerwania czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia.