Czy ktoś mógłby zweryfikować moje wyniki?

Mam 31 lat. Wynik badania cienkoigłowej biobsji: rozpoznanie mikroskopowe (CARCINOMA INVASIVUM MAMMAE ) - kwadrant górny zew. - guz lity wyraźnie odgraniczony, o nieregularnych obrysach, srednicy 28 mm, guz osadzony nad powięzią. W dole pachowym kilka powiększonych węzłów chłonnych średnicy do 31,7 mm. Estrogen receptor alfa -(-) progesteron receptor -(-). Jestem w trakcie chemioterapii, nie miałam amputowanej piersi czekam, na zakończenie chemioterapii, mam jescze 3. HER 2 1+ Zwracam się z prośbą o w miarę szybkią weryfikację wyników. Z poważaniem, G.

Witam serdecznie.

Szczerze pisząc, nie bardzo rozumiem czego Pani oczekuje po tej konsultacji. Ma Pani rozpoznany inwazyjny rak piersi, sądząc po opisie USG prawdopodobnie z przerzutami do węzłów chłonnych pachy. Guz ma ujemne receptory dla estrogenów i progesteronu co ma znaczenie dla leczenia i rokowania - tzn. taki nowotwór może być bardziej agresywny niż posiadający dodatnie receptory i nie można zastosować hormonoterapii. W przypadku raka ze stwierdzonymi przerzutami do węzłów chłonnych wstępnym leczeniem jest chemioterapia, a następnie zabieg chirurgiczny, jak ma to miejsce w Pani przypadku.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.