Czy kulka przy odbycie oznacza hemoroidy u osoby w ciąży?

witam, moim problemen jest hemoroid...bynajmniej mi sie tak wydaje, wyskoczyla mi dosyc duza kulka przy odbycie, w srodku z tego co mi sie wydaje jest krew. Kupilam sobie krem na hemoroidy, ale nie schodzi to wogole..Dodam ze mam 22 lata i jestem w ciazy, boje sie ze przy porodzie to mi peknie...prosze o jakies porady. Pozdrawiam

Ta kulka w odbycie, to prawdopodobnie zakrzep w żylnym, podskórnym splocie okołoodbytowym.Według starej nomenklatury to zakrzepowy żylak zewnętrzny. Jest to dość częsta przypadłość i zwykle samoistnie ustępuje. Jeśli ten zakrzep wywołuje duży ból warto udać sie do proktologa by go naciał i opróżnił z krwi, wtedy ból ustępuje niemal nathchmiast.