Czy kwasy zawarte w wymiocinach mogą mi zaszkodzić w tym przypadku?

Witam! Ostatnio zatrułam się czymś w knajpie i podczas drogi powrotnej w aucie zrobiło mi się niedobrze do tego stopnia, że zaczelam wymiotować aczkolwiek musiałam wytrzymać do końca drogi i się powstrzymać poprzez przełknięcie wymiocin. Czy kwasy zawarte w wymiocinach mogą mi zaszkodzić w tym przypadku?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Kwas zawarty w wymiocinach to sok trawienny, który nie stanowi zagrożenia dla życia. Jego zadaniem jest rozmiękczanie, a następnie trawienie spożytego pokarmu, dzięki znajdującym się w nim enzymom trawiennym.
Kwasy zawarte w wymiocinach nie zaszkodzą Pani po pojedynczym przypadku. Jeśli jednak taki incydent powtórzy się, może to wskazywać na problemy trawienne, należy wtedy bezzwłocznie udać się do lekarza internisty bądź bezpośrednio do lekarza gastrologa, który przeprowadzi specjalne badania, w celu rozpoznania jednostki chorobowej.
Najlepiej jednak nie powstrzymywać wymiotów. Jeżeli taka sytuacja nastąpi ponownie w przyszłości, nawet w trakcie jazdy samochodem, należy zatrzymać się na poboczu i zwrócić treść pokarmową na zewnątrz.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Naturalne sposoby na poprawę trawienia
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-poprawe-trawienia.html?c=9