Czy łączenie dwóch leków na arytmię może być niebezpieczne?

Witam. Od lat biorę na arytmię beta bloker sectral. Lekarz zalecił mi zmianę na lokren. To jest inny beta bloker. Nie powiedział jednak czy mam zmienić lek gwałtownie, to jest odstawić jeden i wziąć drugi, czy stosować jeszcze sectral przez pewien czas, zmniejszając dawkę i przyjmując jednocześnie lokren. Czy połączenie tych dwóch leków może być niebezpieczne? Z drugiej strony, w ulotce jest napisane, że nagłe odstawienie sectralu może spowodować zawał i zgon. Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, nie stosuje się jednocześnie dwóch leków z tej samej grupy. Powinna Pani odstawić sectral, a następnego dnia przyjąć lokren w przepisanej dawce. Pozdrawiam.