Czy leczenie zapalenia ucha przyniesie skutki?

Byłem u laryngologa ponieważ miałem wrażenie wody w uchu, okazało się że mam ropne zapalenie ucha i dostałem antybiotyk oraz polecone zostało aby 3 razy dziennie używać Octeniseptu do ucha oraz zaraz po każdym użyciu Octeniseptu trzy krople Tobrex . Octenisept używam zgodnie z zaleceniem czyli jedno psiknięcie, trzy razy "pompuję" ucho i przechylam głowę i czekam aż wypłynie. Jednak po dwóch dniach takiego leczenia jest gorzej niż było i obecnie ucho jest mocno zatkane i mało co na nie słyszę. Czy tak powinno być na początku czy coś zrobiłem źle?

Dzień dobry,

Pogłębienie objawów zapalenia ucha jest wskazaniem do ponownej wizyty u laryngologa. Należy przeprowadzić badanie otoskopowe i określić, czy nie doszło do perforacji błony bębenkowej.

W celu zmniejszenia dolegliwości może Pan zastosować preparaty zawierające pseudoefedrynę, np. sudafed oraz wykonywać manewry zwiększające napięcie nerwu błędnego, np. próbę wydmuchiwania powietrza przez nos przy jego jednoczesnym zatkaniu (tzw. próba Valsalwy).