Czy lek Duphaston może powodowa pojawienie się brązowej wydzieliny z pochwy?

Witam, dziś zaczął się 10 tydzień ciąży. Wczoraj byłam w szpitalu,ponieważ poczułam jakby pekniecie bombla i pojawiła się krew. Lekarz zbadał i zrobił usg wszystko było dobrze. Przepisał mi duphaston 2×1 tabletce. Jednak przy podcieraniu się jest lekko brązowe. Czy to może być spowodowane tym lekiem? Czy mam się martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli takie plamienie nadal się utrzymuje wskazana ponowna wizyta u ginekologa