Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lek Elicea powoduje wzrost masy?

Dzień dobry, Biorę lek antydepresyjny elicea w dawce7,5mg dziennie. Czytałem na różnych stronach internetowych że powoduje on tycie. Niestety zauważyłem znaczny przyrost wagi. Czy jest jakiś lek który mogę brać aby nie tyć tak mocno? Dziękuję za pomoc. Paweł
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Oczywiście, są takie leki, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego celem zmiany leku.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Niestety, Elicea u niektórych pacjentów może powodować przyrost masy ciała. należy zmienić lek na inny, nie mający takiego działania Fluoksetyna, moklobemid, bupropion, trazodon itd.)
Oczywiście należy pamiętać o higienie żywienia i regularnym wysiłku fizycznym.

Pozdrawiam,
Jarosław Lenartowicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy