Czy lek LisiHexal 5mg może powodować częste oddawanie moczu?

Mam 36 lat, wyniki morfologii i glukozy prawidłowe. Jednak w ciągu dnia oddaję mocz kilkanaście razy, używam lek Lisihexal 5mg na nadciśnienie. Czy on może powodować częste oddawanie moczu? Mam też czasem zawroty głowy, nawet podczas jazdy samochodem, a w ulotce tego leku pisze, że może on powodować również zawroty. Z góry dziękuję za odpowiedź. Artur

Witam Pana,

LisiHExal wśród objawów niepożądanych może powodować oligurię, czyli skąpomocz. A w połączeniu z lekami nefrotoksycznymi ostrą niewydolność nerek, która charakteryzuje się skąpomoczem lub bezmoczem, a więc objawy, które Pan podaje nie są wywołane zażywaniem LisiHexalu. Może stosuje Pan jeszcze jakiś inny lek , np. lek moczopędny na nadcisnienie, typu Tertensif, Hydrochlorothiazyd, Spironol, Furosemid, itd. Zwroty głowy o których Pan pisze mogą być objawem ubocznym leku. Proszę sprawdzić wówczas ciśnienie, czy za bardzo nie spada. Osobiście uważam, że są lepsze leki z tej grupy i może warto zmienić lek na inny. Proszę wykonać analizę moczu, może infekcja dróg moczowych jest przyczyną częstszego oddawania moczu.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz