Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadciśnienie wtórne - przyczyny

Nie tylko nieodpowiednia dieta skutkuje wystąpieniem nadciśnienia tętniczego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, omawia czynniki wystąpienia nadciśnienia leżące po stronie genetyki.

Witam, samo nadciśnienie powoduje zwiększone wydzielanie moczu w nocy. Również większość leków stosowanych w nadciśnieniu daje ten sam efekt. Lorista zawiera hydrochlorothiazyd - środek moczopędny, Nebilet - lek na nadciśnienie. Lipanthyl nie powoduje tego zjawiska, Acard również nie, nie wiem co to jest Thenox. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0

Witam serdecznie,

Stosowane przez Panią leki mogą działać moczopędnie. Radziłabym skonsultować się z lekarzem. Być może możliwa jest zmiana leków.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy