Nadciśnienie tętnicze i obrzęk nóg

leczę nadciśnienie tętnicze od ponad roku mam obrzęki nóg na od kostek i stóp, na nogach mam żylaki. Jakie mam podjąć leczenie.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf

Obrzęki podudzi mogą wynikać z żylakowatości ale również czasami wynikają ze stosowania leków obniżających ciśnienie tętnicze (np. amlodypina), mogą być również konsekwencją niewydolności serca jak i problemów z nerkam, otyłością, zmianami zwyrodnieniowymi kręgoslupa, chorobą tarczycy itp. Po rozwiązanie problemu i dręczącego pytania proszę zwrócić się do prowadzącego pana lekarza, który ma więcej danych no i może przeprowadzić badanie.
Pozdrawiam.
M. Muzolf

Witam serdecznie,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat aby udzielić odpowiedzi. Najlepiej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu który skieruje Pana na odpowiednie badania.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk