Czy lek Metoklopramid pomoże na silne wzdęcia?

Witam, Nie bez przyczyny zapytałam o metacklopramid działanie leku jest mi znane ale obecnie czekam n a operację i żeby dotrwać do zabiegu, borykam się z silnymi wzdęciami mój brzuch jest silnie powiększony,gazy w nieznacznym stopniu odchodzą ,ale dolegliwości są silne i czy ten lek przyniesie mi ulgę

Witam. W tej sytuacji lek jak najbardziej może przynieść ulgę należy go jednak używać tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarską.