Uczucie wzdęcia brzucha a stosowanie leku Debretin

Witam. Niedawno pisałam do państwa z problemem gazów, ktory zdecydowanie sie zmniejszył- jz jest prawie ok. Brałam lek debretin. Jednak teraz meczy mnie inny problem- ogromne wzdęcia brzucha, dokladniej podbrzusza. Brzuch jest twardy i czasem boli. Czasem wnioskuje ze gazy sa w środku (brzuch pulsuje) Jak temu zaradzić? Jak sie odżywiać? Lekarza mam dopiero za 2 mies.

Dobry wieczór,

Proszę ograniczyć produkty mleczne w diecie i zakupić simetykon , np. espumisan - wystarczą 2 kapsulki w trakcie głównych posiłków. W razie czego może Pani dodatkowo stosować NO-SPĘ 3x dziennie. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to jest wskazana wcześniejsza wizyta lekarska.

Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Marek Derkacz