Przewlekłe wzdęcia, silne bóle brzucha i dyskomfort po jedzeniu

Dzień dobry. Od kilku lat borykam się ze wzdęciami. Towarzyszą temu silne bóle brzucha, rzadko, ale jednak czasem zaparcia. Czuję dyskomfort i po zjedzeniu nawet bardzo małego posiłku czuję się pełna. Lekarz przepisał mi no-spe do brania doraźnie jednak nie do końca pomaga i ze względu na dużą częstotliwość wzdęć nie chcę ciągle łykać ciągle tabletek. Bardzo się tym denerwuję, w USG bardzo mało widać, wiadomo tylko że mam gazy, robiono mi pobieranie krwi i wyszło całkiem nieźle. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W ramach diagnostyki powinna zostać wykonana gastroskopia. Dopiero to badanie pozwoli przybliżyć diagnozę występujących objawów.
Warto także skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem. Z pewnością nie należy bagatelizować problemu, gdyż opisane objawy są bardzo niespecyficzne i mogą świadczyć o błahych problemach jak zaburzenia trawienia, błędy dietetyczne, jak i o bardzo poważnych przyczynach z nowotworem żołądka włącznie.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty