Silne wzdęcia i bóle po jedzeniu
Witam, od kilkunastu lat mam dolegliwości bólowe w jamie brzusznej. Objawia się to silnymi wzdęciami i bólami po jedzeniu. Ostatnie wyniki badań ALAT 17 (0-49) ASPAT 18 (0-49) Morfologia w normie CRP 0,75. Natomiast badanie USG wykazało. Wątroba niepowiększona, echojednorodna. W wym. a-p 100 mm. W obrębie wątroby liczne struktury hypoechogeniczne, w lewym płacie największe 13,2 mm, w prawym płacie największa 31,2 mm (nieregularna). Reszta bez zmian. Czy to mogą być zmiany nowotworowe?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane zmiany mogą być zarówno błahymi naczyniakami jak i potencjalnie zmianami o charakterze nowotworowym. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, tj. wykonanie CT jamy brzusznej. Proszę udać się do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje dalszym postępowaniem.