Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naczyniak wątroby w badaniu USG

Witam, na rutynowym badaniu USG stwierdzono naczyniaka - obraz typowy, 12 mm. Wynik TK z kontrastem: w płacie prawym wątroby widoczna lita zmiana ogniskowa o obniżonej densyjności przed oraz w fazie tętniczej i wrotnej po podaniu kontrastu. Zarysy ogniska nieostre. Poza tym wątroba jednorodna, niepowiększona, bez zmian ogniskowych. W badaniu puli krwi SPECT/CT nie obserwuje się ognisk, w których pula krwi jest wyższa niż w otoczeniu. Czy mimo to może to być zmiana łagodna? Dziękuję.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Witam serdecznie,

Zobrazowana zmiana może mieć charakter łagodny, ale na nie można tego powiedzieć jednoznacznie na podstawie samych wyników badań obrazowych. Pani lekarz prowadzący na podstawie wyżej wymienionych wyników badań, obrazu klinicznego oraz zbadania Pani, postawi diagnozę. Dlatego sugeruję wraz z wynikami udać się na konsultację do Pani lekarza.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy