Milgamma 100: czy można stosować przewlekle?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problemy neurologiczne. Objawia się to szczególnie zaburzeniami czucia. Po konsultacji z neurologiem, został mi przepisany lek Milgamma 100 w celu poprawy czucia w stopach (przyjmuję go raz dziennie po jednej tabletce). Chciałbym wiedzieć jak Milgamma dokładnie działa, w jakich konkretnie przypadkach jest podawany i na co szczególnie pomaga. Czy można ten lek stosować przewlekle (dalsze leczenie chciałbym prowadzić w przychodni POZ) czy tylko jakiś czas? Jeśli nie przewlekle, to jak długo? Co zrobić w sytuacji, Milgamma 100 nie może być stosowany na stałe, a kuracja zostanie zakończona? Czy można wtedy zmniejszyć dawkę leku cz bardziej korzystne będzie zastosowanie jakiegoś zamiennika? Jakie skutki będzie miało dalsze stosowanie leku? Dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!
Milgamma podajemy w sprawach neurologicznych z podejrzeniem niedoborów vit. B1 i B6. Zazwyczaj leczenie trwa ok. 30 dni, potem jeżeli lekarz uzna to za celowe to może kontynuować to leczenie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty