Jak można stosować Paroksetynę?

Witam Psychiatra przepisał mi paroksetyne, na nerwice, i kazał zażywać dwie tabletki po 20 mg rano i wieczorem. Czy mogę zażywac od razu pełna dawke tego leku, czyli dwie tabletki po 20 mg np tylko wieczorem ? Pozdrawiam

Witam! Rozpoczynać leczenie w grupie leków SSRI należy zawsze od dawek niskich. Peroxetynę lepiej jest podawać rano, gdyż przyjmowana wieczorem może spowodować problemy ze snem. Lek działa przez 24 godziny i przyjmowanie go 2 x dziennie nie ma większego sensu. Po tygodniu do porannej dawki leku można dołożyć drugą tabletkę. Powodzenia W. Łuczkowski.