Czy lek na wypadanie włosów ma wpływ na morfologię krwi?

Od kilku lat brałam Rexetin, który spowodował zmiany w morfologii - leukopenia przemijająca, wszystko jest już w porządku lek został odstawiony. Badania też są ok. Nim został odstawiony zaczęły wypadać mi włosy, minęło trochę czasu zanim poszłam do dermatologa, który przepisał mi Alpicort E kazał wcierać we włosy. Pytanie czy ten płyn nie spowoduje zmian w morfologii? Czy substancje znajdujące się w Alpicorcie E przenikają do krwi (prednisolon i estradiol)?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jak każdy lek również ten może powodować objawy niepożądane. Jednak w przypadku tego preparatu mają one raczej powikłań miejscowych - może dojść do pojawienia się trądziku, poszerzenia naczyń, mogą się pojawić zmiany znakowe skóry. Natomiast lek nie powinien wpłynąć na wyniki badań krwi.

Pozdrawiam