Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lek Nebilet może zastępować Metocard?

Witam czy lek nebilet moze zastepowac metocard? Dostalem to jako zamiennik metocardu ale nie jestem pewny jego dzialania...ponoc dziala dluzej i lepiej niz metocard...z gory dziekuje za odpowiedz!
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Jak wygląda farmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego?

Prognozy podają, iż w 2025 roku na całym świecie, 1,5 miliarda osób będzie chorować na nadciśnienie tętnicze. W przypadku wystąpienia tej dolegliwości, można poddać się leczeniu farmakologicznemu, o czym opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, oba leki pochodzą z tej samej grupy, rzeczywiście Nebilet jest lekiem dłużej działającym. Przede wszystkim w obecnej sytuacji należy kontrolować ciśnienie tętnicze. Prawidłowe wartości będą świadczyć o skuteczności stosowanego leku, w przeciwnym razie wskazany jest kontakt z lekarzem i modyfikacja dawki / zmiana leku.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy